Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Książki z Czytelni Mieszczańskiej w Andrychowie w zbiorach andrychowskiej biblioteki publicznej”

 

Książka "Garbaty" Józefa Korzeniowskiego, wydanie z 1853 roku

Kolekcja (zbiór/zespół): Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie, Słowa kluczowe: 1853 rok, Andrychów, Czytelnia Mieszczańska, "Garbaty" J. Korzeniowskiego, książka


Karta tytułowa pierwszego tomu powieści J. Korzeniowskiego "Garbaty", wydanej w Wilnie w roku 1853, nakładem Józefa Zawadzkiego. Książka stanowiła własność jeszcze Czytelni Polskiej w Andrychowie (później Czytelni Mieszczańskiej, 1882-1939). Jest opieczętowana pieczęcią Czytelni Polskiej i nosi numer 1442. Ponieważ książka została wydrukowana w zaborze rosyjskim, na odwrociu karty tytułowej umieszczona jest uwaga:"Wolno drukować, z warunkiem złożenia w Komitecie Cenzury, po wydrukowaniu, prawem przepisanej liczby exemplarzy. Warszawa, dnia 19/31 grudnia 1853 roku. Cenzor F. Sobieszczański"






Nazwa dokumentu: Książka "Garbaty" Józefa Korzeniowskiego, wydanie z 1853 roku
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie
Teczka (jednostki archiwalna): Książki z Czytelni Mieszczańskiej w Andrychowie w zbiorach andrychowskiej biblioteki publicznej
Numer ID: CATL 49 B / 1.3.6
Sygnatura: brak
Autor: Józef Korzeniowski
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Wytwórca: Józef Zawadzki
Miejsce wytworzenia: Wilno
Typ dokumentu: książka
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP w Andrychowie
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: 1853 rok, Andrychów, Czytelnia Mieszczańska, "Garbaty" J. Korzeniowskiego, książka
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscu



Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Książki z Czytelni Mieszczańskiej w Andrychowie w zbiorach andrychowskiej biblioteki publicznej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.