Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Andrychowscy Żydzi”

 

Członkowie andrychowskiej Gminy Żydowskiej na spotkaniu w 1924 roku

Kolekcja (zbiór/zespół): Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie, Słowa kluczowe: Gmina Żydowska, Andrychów, członkowie, fotografia, 1924 rok


Fotografia przedstawiająca czlonków andrychowskiej Gminy Żydowskiej na spotkaniu w 1924 roku zorganizowanym w budynku kahalnym. z prawej strony siedzą od ściany: Poldek Silberman, dr Lowicz, Ringer,---, Tiras. Po drugiej stronie w drugim rzędzie: Gość z Krakowa, Szpanglet, Gross, naprzeciw świecznika- z wąsem Natan Grinszpan, po lewej stronie Sielberman, na końcu po prawej w cylindrze Arnold Weinsaft, w środku po lewej-rabin Dawid Awigdor. Zdjęcie bylo prezentowane w salach Zachęty, w albumie M. Niezabitowskiej, na wystawach w Nowym Yorku i Tel Awiwie oraz drukowane m. in.w gazecie New York Times.Zdjęcie wykonał P. Ostrowski - prawdopodobnie pierwszy andrychowski fotograf zawodowy (pieczątka zakładu na odwrocie zdjęcia). Fotografię udostępnił Edward W. Szlagor.


Nazwa dokumentu: Członkowie andrychowskiej Gminy Żydowskiej na spotkaniu w 1924 roku
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie
Teczka (jednostki archiwalna): Andrychowscy Żydzi
Numer ID: CATL 49 B / 3.1.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Wytwórca: P. Ostrowski
Miejsce wytworzenia: Andrychów
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Edward Wincenty Szlagor
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Gmina Żydowska, Andrychów, członkowie, fotografia, 1924 rok
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Andrychowscy Żydzi"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.