Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Andrychowscy Żydzi”

 

Rewers pocztówki przedstawiającej Synagogę w Andrychowie z okresu międzywojennego

Kolekcja (zbiór/zespół): Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie, Słowa kluczowe: pocztówka, Synagoga, Andrychów, okres międzywojenny


Oryginalny zapis na pocztówce przedstawiającej Synagogę w Andrychowie w okresie przedwojennym. Jest to zapis wydarzeń pochodzący z dnia spalenia Synagogi, wykonany przez naocznego świadka Leo Mittlera w dniu 25 września 1939 roku. Zapis brzmi: " Podpalacze świata podpalili benzyną ludzie chcieli ratować to ich rozpędzili strzałami. Dom Lermera(?) ocalał żeby chociaż [to]zostało na pociechę i wspomnienie". Pocztówkę udostępnił Edward W. Szlagor.


Nazwa dokumentu: Rewers pocztówki przedstawiającej Synagogę w Andrychowie z okresu międzywojennego
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie
Teczka (jednostki archiwalna): Andrychowscy Żydzi
Numer ID: CATL 49 B / 3.1.3
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Wytwórca: Księgarnia w Andrychowie
Miejsce wytworzenia: Andrychów
Typ dokumentu: zapiski osobiste
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: pocztówka, Synagoga, Andrychów, okres międzywojenny
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Andrychowscy Żydzi"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.